Program akcí

Na kole dětem

29.05.2019 12:00

Na kole dětem

 Zahájení cyklotour Aš -Ostrava - Znojmo se známým velocipedistou Josefem Zimovčákem.

Den pro rodinu

31.05.2019 15:00

Den pro rodinu

V pátek 31. května 2019 v předvečer "Dne dětí" zveme všechny rodiny i jednotlivce do " Saďáku" na  již tradiční akci "Den pro rodinu". Na své si jistě přijdou jak Vaše ratolesti, tak také dospělí. Připravena je bohatá nabídka zábavy, atrakcí a soutěží. Vyjmenujme alespoň některé: Dog dancing, Airbrush, malování na obličej, dětské dílny atd. Na pódiu uvidíte zábavný program v podání Pepe a Pipi, vystoupení dětí ašských škol, školek a ZUŠ. Závěr akce bude patřit koncertům kapel " Cirkus Brathers" a " Maniac". Těšíme se na Vaši návštěvu.

Ašlerky

08.06.2019 20:00

Ašlerky

Středa, 5. 6. 2019:

12.00: Majáles (Tradiční akce ašského gymnázia spojená s volbou královny a krále. Majálesový průvod startuje u hotelu Lev a štráduje k LaRitmě) 

 

Čtvrtek, 6. 6. 2019:

Dopoledne: workshopy -  MVTV, keramika, animace

Odpoledne:

16.30: PTDNK/ Skřítci, ZUŠ Aš (Příběhy o pavoucích – kteří se mohou změnit na prince, okousaných tužkách – které mohou v břichu shořet, holčičkách Den a noc – jejichž vlastnosti se smíchají v kuchyňském přístroji,  a Klekánicích – které jsou všude mezi námi.  Cože…? A to je konec….?)

17:10: Příběhy malé Lupitiny González/LBH s Jiřinou Vackovou (Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a společně vyprávějí své příběhy. Veselá loutková výprava do Mexika - smrti není třeba se bát, je to přirozená součást našeho života.)

18:10: O strachu /Rytíři a víly, ZUŠ Aš (Autorské představení je koláží strašidelných a hororových příběhů a historek. Bojíte se rádi? Ideální kus pro vás…)    

18:50: Inscenace přes HRAnice/ Michaela Váňová (Británie. Malé vlakové nádraží. Hana, malá židovská dívka, čeká na své nové rodiče a nový život. V cizí zemi, kde jí nikdo nerozumí… Inspirováno příběhy dětí z tzv. kindertransportů .) od 8 let   

19:40: Hrdej jak páv/ Medium Piškvorky Boys, ZUŠ Aš (Čtyři charaktery se musí postavit ke klíčové situaci – prodat či neprodat talentovaného hráče, pomoci tak týmu, hráči, nebo hlavně sám sobě? Fotbal pod drobnohledem mužské části souboru.)

 

Pátek, 7.6. 2019:

Dopoledne: workshopy - slam Dr. Filipitche, žonglování, práce s loutkou/ Toymachine, MVTV

Odpoledne:

15.30: Pták Ohnivák/ZUŠ Aš (Klasická pohádka v poněkud neklasickém hávu v podání zpěváků, hudebníků, divadelníků a tanečníků z místní umělecké základny) od 2,5 let

16:10: Žabák Valentýn/ Buchty a loutky, Praha („Kvak, kvak… co se na mě tak díváte?! Já jsem princ!“, prohlásí jednoho dne rozmazlený žabí chlapeček a uteče od rodičů za princeznou do světa, kde číhají žabí nepřátelé – hadi, ježci, ale hlavně….čápi) od 3 let

17:15: Holky Elky/ 4+1, ZUŠ Aš,
absolventské představení  (Když ambice matek přerostou všem přes hlavu, může se stát něco takového ... Když se sejdou čtyři stejně intelektově neobdařené a médii, výchovou a společností zmanipulované  dívky, může se stát něco takového…)

18.15: Cirkusarium/ Toymachine, Praha (Na vědomost se dává, že do vašeho města přijíždí nejmenší zvířecí
cirkusové varieté na světě. Tento cirkus je ojedinělý tím, že v něm žádných lidí nevystupuje anóbrž program čistě ze zvířecích kousků jest sestaven. Loutkové představení Cirkusárium je vytvořené na počest kočovných loutkářů a věnováno všem ohroženým živočišným druhům.) Premiéra!!!

19:10: Talenti/ Tortelíný, ZUŠ Aš, absolventské představení (Ironický náhled na fungování talentových soutěží. Láska? Sebeláska? Intrikaření…? Mindráčky?)

20:00: Goršek/ G.N.A.T, DAMU Praha (Performeři rozehrávají legendu o dvou bratrech z mýtické Goršecké náhorní plošiny. Tragikomedie plná lásky a nenávisti, krutosti a přátelství a ponorkové nemoci zkoumá lidskou psychiku dlouhotrvajícím odloučení od světa. ) 

 

21:00: Slam poetry (Již tradiční battle v autorské poezii.)

22:10: Fireshow/ Tomáš Bartoš a spol. (Vystoupení ohnivců v blízkosti LaRitmy.)

 

Sobota, 8. 6. 20109:

15:00: Bajky/ Jakože, ZUŠ Aš  (Příběhy o tom, jak jeden chtěl napálit druhého a napálil sám sebe… prostě klasika.)

15:30: Pohádka s překvapením/V+R, Cheb (Buď bude překvapení vevnitř, nebo venku.)

16:20: Já chci žít/  NaKdyby, ZUŠ Aš (Miniaturka o emocích, otázkách, o teenagerech, a také o tom, jestli duše může bolet.)

17:15: Piráti z Caribiku aneb přepadení lodi Missouri / Happy handicap, Plzeň (ZÁSAH - LOĎ POTOPENÁ!)

17:45: 72 milionů zhlédnutí/ Darebáci, ZUŠ Aš (Tahle rodinka miluje youtubeření. Co všechno se skrývá v těch malých milovaných elektronických věcičkách, které máme všichni k dispozici? Miluješ facebook? Hraješ Tetris?)

18:30: V zákulisí/ Medium Piškvorky Girls, ZUŠ Aš (Starší i mladé herečky v divadelní šatně před i během představení. Umí zahrát, že jsou šťastné, ale dokážou to i ve svém soukromí? Hraje dívčí sekce souboru.)                 

19:30: Stand up/herci chebského divadla  (Příběhy a monology komiků směřované přímo na vás)

20.20:Výzva/ Závěrečný ašlerkovský happening s Ašlemenato (Jaké máte výzvy? Překonáváte je denně anebo jednou do roka? Co všechno jsme schopni zvládnout? Uvidíte a uslyšíte ve vystoupení dospělých jedinců z místního akčního seskupení. Konečně se všichni vybarvíme)  

21:00: Koncert/ Schmetterling (chebští hudební sympaťáci opět na Ašlerkách…)


Equipage Bad Elster - Aš

09.06.2019 10:00

Equipage Bad Elster - Aš

 

Koncert v Kempu - Proo -One

15.06.2019 18:00

Koncert v Kempu - Proo -One

 V sobotu 15.června navečer od 18:00 hod. jsme  pro Vás připravili zcela jedinečnou akci. V rámci turistické akce " Čtyřlístek" proběhne v ¨kempu" na Vrchu Háj koncert karlovarské skupiny Proo -One!! Jde o pop-rockovou kapelu s vlastním repertoárem, který je postavený na melodii, dobrých textech a výborných výkonech všech protagonistů. Nenechte si ujít koncert v příjemném prostředí a dobrou muzikou. Občerstvení zajištěno. Vstupné pouhých 60,- Kč. Vstupenky je možno zakoupit pouze na místě. Děti do 10 let věku, ubytovaní v Kempu, a účastníci turistického pochodu "Čtyřlístek" VSTUP ZDARMA!!! 

Česko - bavorské slavnosti / tradice a současnost

17.08.2019 14:00

Česko - bavorské slavnosti / tradice a současnost

 Třetí sobota v měsíci srpnu (17.8.2019) je i letos vyhrazena největší a nejnákladnější kulturní a společenské akci na Ašsku. Letos pod názvem Česko - bavorské slavnosti, tradice a současnost. Partnerem akce je město Selb, které zve všechny zájemce také na slavnosti v Selbu  (Wiesenfest), 13. - 15.července 2019.

Program zahájí Slavnostní průvod, do kterého zveme všechny občany, spolky, oddíly atd. Startujeme ve 12:45 od Goetha  - ulicí Moravskou, Dlouhou až na vrch Háj. Občerstvení účastníků průvodu zajištěno. (pivo, limo, koláčky).

Od 14:00 hod. vypukne samotný program na velkém pódiu. Nejdříve se představí dechové orchestry z partnerských měst (Selb, Markbreit). Následovat bude Naďa Urbánková a kapela Bokomara. Vrchol večera obstará Honza Křížek (Sluneční hrob, Ej padá, padá rosenka) a Ewa FARNA. Závěr bude patřit kapele Lucie revival a dorází to již tradičně DJ Čočkin.

Připraveny budou dětské atrakce, bohaté občerstvení, pivo různých pivovarů, velkoplošná obrazovka, v jurtě mongolské speciality a mnoho dalšího.

Pekař

31.08.2019 21:00

Pekař

Dne 31.8.2019 k nám do Aše do KC LaRitma zavítá česká slavík v kategorii "Objev roku" 2016 - PEKAŘ. Těšit se můžete na spousty známých hitů jako např.: Bůh, Tančím, Co když, Vrcholky a pády, atd..


Po koncertě bude následovat AFTERPÁRTY s DJ, který Vám bude hrát k tanci.